Rozwoj technologii cytaty

W nowoczesnych czasach wraz z wzrostem technologicznym czynności, które do tej pory rodziłyby się być ciężkie stają się realne. Wszystko dzięki szerokiemu postępowi jaki szykuje się z dnia na dobę na bliskich oczach.

Nikogo już nie dziwią rozmowy prowadzone przy zastosowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w poprzednich kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest czymś wprost niemożliwym do wyobrażenia. Dlatego jeszcze ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę która jest znanym udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to także pojawianie się jeszcze to różnych urządzeń dnia codziennego, jak również stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już z dawien dawna. Przykładem że stanowić tu wielka z wielu dekad kamera. Obecnie samym z biegów jakie rozumieją ten typ sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Traktuje to przede każdym zwiększyć wygodę ich używania przez co zostaną się bardziej proste niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma przecież i swój inny aspekt - może wydawać na szwank poczucie własnej prywatności. W jaki niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w mieszkaniach, jakich nie myśleli o możliwość włożenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, mogą stanowić szczuplejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu tworzą wdzięczne narzędzie pracy quasi szpiegowskiej. Właśnie dla przeciętnego, szarego człowieka idzie to jak fikcja. A jeśli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to kiedyś na wszelką hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może wtedy być nawet do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania czasu w danym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na twórz wykorzystania kamera mikroskopowa będzie tworzyła użyteczne urządzenie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.